Grupa Eura7 na Web Summit 2023 w Lizbonie

W listopadzie 2023 roku, malownicza Lizbona stała się centrum nowoczesnej technologii i innowacji podczas Web Summit – jednego z najważniejszych wydarzeń technologicznych na świecie. Grupa Eura7, reprezentowana przez dwóch wyjątkowych delegatów, zaznaczyła swoją obecność na tym prestiżowym zgromadzeniu. Przemysław Padoł, pełniący funkcję IT Intern oraz Filip Kupczyński, New Business Manager w Grupie Eura7, mieli zaszczyt reprezentować firmę na tej globalnej konferencji. Wydarzenie to przyciągnęło rekordową liczbę 70 tysięcy uczestników, stając się areną dla liderów technologii, influencerów i innowacyjnych twórców startupów.

Polska miała silną reprezentację na Web Summit, z udziałem 18 innowacyjnych firm, w tym Grupy Eura7. Polski Pawilon Narodowy, w hali 2, był miejscem, gdzie można było spotkać i nawiązać dialog z przedsiębiorcami i innowatorami. O znaczeniu polskiej obecności na tym wydarzeniu świadczył udział PAIH oraz Ministerstwa Cyfryzacji, a także liczne innowacyjne firmy z Polski.

„Web Summit 2023 pozwoliło zgłębić najnowsze trendy w technologii i innowacjach. Szczególnie zainteresowały mnie dyskusje na temat roli sztucznej inteligencji w przemyśle technologicznym. Widziałem, jak firmy takie jak Geyser Batteries prezentują swoje przełomowe rozwiązania w zakresie zrównoważonej energetyki. Ta konferencja pokazała, jak szybko ewoluuje branża IT i jak ważne jest ciągłe doskonalenie naszych umiejętności. Dyskusje na temat regulacji AI, takie jak te przedstawione przez Andrew McAfee'ego z MIT, podkreślały pilną potrzebę tworzenia etycznych ram dla rozwoju technologii. Moim zdaniem, to właśnie te innowacje i regulacje kształtują przyszłość naszej branży” - twierdzi Przemek Padoł z Eura7.


Ponadto polscy przedsiębiorcy mieli możliwość porozmawiać o współpracy z firmami portugalskimi podczas spotkania zorganizowanego przez PAIH i Ambasadę RP w Lizbonie. To wydarzenie było doskonałą okazją do zacieśniania polsko-portugalskich relacji biznesowych.

WebSummit to przepotężne, pod względem wielkości, wydarzenie. Z rodzaju tych, które zwłaszcza przez swoje tempo, mogą przytłoczyć. Setki wystawców, kilkanaście scen, na których w tym samym momencie odbywają się prelekcje oraz dziesiątki tysięcy uczestników. Ja sam wracam z dużym poczuciem niedosytu. Nie dlatego, że nie udało się nam zrealizować celów biznesowych, które przed sobą stawialiśmy, bo te zrealizowaliśmy z nawiązką, ale przez to na ilu prelekcjach nie udało mi się być i z iloma ludźmi nie udało mi się ostatecznie spotkać z braku czasu. Natomiast to też urok tego wydarzenia. Szybkie spotkania „na kawie" (kto był, ten wie, że jeśli czegoś na tym wydarzeniu nie było - to właśnie kawy), jeszcze szybsze rozmowy w drodze między prelekcjami, czy przy standach, bo za dwie minuty jest się umówionym z kolejną osobą. I wieczne szukanie się w tłumie. Dla mnie całość była chaotyczna, ale ten pęd chyba nawet pasuje do świata innowacji i zdecydowanie buduje pewien niepowtarzalny klimat” - dodaje Kupczyński​​.

Przemek i Filip z Grupy Eura7 nie tylko uczestniczyli w wielu inspirujących spotkaniach, ale także nawiązywali nowe kontakty biznesowe, czerpiąc z bogatej wiedzy i doświadczeń zgromadzonych na Web Summit. Nasi eksperci mieli możliwość odbyć inspirujące spotkania i rozmowy, m.in. z pomysłodawcą oraz założycielem Adaily, CEO chorwackiej agencji kreatywnej Nine3 czy CSO w Nuwe, firmie z branży IT. Ich udział stanowił nie tylko ogromny zaszczyt, ale także przyniósł firmie świeże spojrzenie na innowacje i nowe możliwości rozwoju.

Web Summit 2023 w Lizbonie był nie tylko świadectwem rosnącego znaczenia Polski na arenie technologicznej, ale również potwierdzeniem, że firmy takie jak Grupa Eura7 są na pierwszej linii innowacji i rozwoju technologicznego na świecie.

Sprawdź pozostałe aktualności

Webinar lojalnościowy
x
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Biuro w Krakowie:

600 004 680, [email protected]

Biuro w Warszawie:

780 076 454, [email protected]