Polska miała silną reprezentację na Web Summit, z udziałem 18 innowacyjnych firm, w tym Grupy Eura7. Polski Pawilon Narodowy, w hali 2, był miejscem, gdzie można było spotkać i nawiązać dialog z przedsiębiorcami i innowatorami. O znaczeniu polskiej obecności na tym wydarzeniu świadczył udział PAIH oraz Ministerstwa Cyfryzacji, a także liczne innowacyjne firmy z Polski.
„Web Summit 2023 pozwoliło zgłębić najnowsze trendy w technologii i innowacjach. Szczególnie zainteresowały mnie dyskusje na temat roli sztucznej inteligencji w przemyśle technologicznym. Widziałem, jak firmy takie jak Geyser Batteries prezentują swoje przełomowe rozwiązania w zakresie zrównoważonej energetyki. Ta konferencja pokazała, jak szybko ewoluuje branża IT i jak ważne jest ciągłe doskonalenie naszych umiejętności. Dyskusje na temat regulacji AI, takie jak te przedstawione przez Andrew McAfee'ego z MIT, podkreślały pilną potrzebę tworzenia etycznych ram dla rozwoju technologii. Moim zdaniem, to właśnie te innowacje i regulacje kształtują przyszłość naszej branży” - twierdzi Przemek Padoł z Eura7.
Ponadto polscy przedsiębiorcy mieli możliwość porozmawiać o współpracy z firmami portugalskimi podczas spotkania zorganizowanego przez PAIH i Ambasadę RP w Lizbonie. To wydarzenie było doskonałą okazją do zacieśniania polsko-portugalskich relacji biznesowych.
WebSummit to przepotężne, pod względem wielkości, wydarzenie. Z rodzaju tych, które zwłaszcza przez swoje tempo, mogą przytłoczyć. Setki wystawców, kilkanaście scen, na których w tym samym momencie odbywają się prelekcje oraz dziesiątki tysięcy uczestników. Ja sam wracam z dużym poczuciem niedosytu. Nie dlatego, że nie udało się nam zrealizować celów biznesowych, które przed sobą stawialiśmy, bo te zrealizowaliśmy z nawiązką, ale przez to na ilu prelekcjach nie udało mi się być i z iloma ludźmi nie udało mi się ostatecznie spotkać z braku czasu. Natomiast to też urok tego wydarzenia. Szybkie spotkania „na kawie" (kto był, ten wie, że jeśli czegoś na tym wydarzeniu nie było - to właśnie kawy), jeszcze szybsze rozmowy w drodze między prelekcjami, czy przy standach, bo za dwie minuty jest się umówionym z kolejną osobą. I wieczne szukanie się w tłumie. Dla mnie całość była chaotyczna, ale ten pęd chyba nawet pasuje do świata innowacji i zdecydowanie buduje pewien niepowtarzalny klimat” - dodaje Kupczyński.
Przemek i Filip z Grupy Eura7 nie tylko uczestniczyli w wielu inspirujących spotkaniach, ale także nawiązywali nowe kontakty biznesowe, czerpiąc z bogatej wiedzy i doświadczeń zgromadzonych na Web Summit. Nasi eksperci mieli możliwość odbyć inspirujące spotkania i rozmowy, m.in. z pomysłodawcą oraz założycielem Adaily, CEO chorwackiej agencji kreatywnej Nine3 czy CSO w Nuwe, firmie z branży IT. Ich udział stanowił nie tylko ogromny zaszczyt, ale także przyniósł firmie świeże spojrzenie na innowacje i nowe możliwości rozwoju.
Web Summit 2023 w Lizbonie był nie tylko świadectwem rosnącego znaczenia Polski na arenie technologicznej, ale również potwierdzeniem, że firmy takie jak Grupa Eura7 są na pierwszej linii innowacji i rozwoju technologicznego na świecie.